Milovníci přírody nám jistě dají zapravdu, že není nic víc uklidňujícího než alespoň půlhodinová procházka v přírodě. Není to jen o dýchání čerstvého vzduchu či poznávání krás blízkého okolí, ale hlavně o Vašem fyzickém i psychickém zdraví. Ve Vašem těle se totiž děje mnoho pozitivních procesů.
Rádi Vás motivujeme a nastíníme Vám alespoň pár důvodů, proč chodit na pravidelné procházky.

procházka


·         Vitamin D

Když budete trávit čas venku na slunci, automaticky načerpáte z jeho paprsků tolik potřebný vitamín D, který snižuje deprese, tělesné záněty, podporuje růst buněk a zesiluje kosti.


·         Paměť jako za mlada
Pravidelné procházky na čerstvém vzduchu prokazatelně mění důležité oblasti mozku. Jednou z nich je paměť, která se Vám najednou projasní a stane se ostřejší, než kdy dřív.


·         Příjemný spánek

Pokud máte problém se spánkem, není nic lepšího, než chodit na pravidelné procházky, které zvyšují hladinu serotoninu i ostatních hormonů, které pomáhají při usínání a zároveň ovlivňují kvalitu spánku.

lyžař


·         Skvělá imunita

Dokonce, i když Vás zklátila chřipka či jiná viróza se doporučuje krátká procházka na čerstvém vzduchu, který působí jako balzám na náš imunitní systém.

·         Nemusíte se bát stoupnout si na váhu

Každý přece ví, že pravidelný pohyb – klidně jen chůze, přispívá k udržení Vaší váhy. Procházky totiž paralyzují expresi genů, které nepříjemně působí na zvyšování čísla na váze. Navíc procházka příjemně ovlivňuje chuť na sladké či jiné kalorické pochoutky.


·         Žádná bolest páteře

Procházka a čerstvý vzduch uvolňují v těle endorfiny, které příjemně působí proti bolesti. Naše tělo se stává funkčnější a naše páteř bude v přirozené poloze.

 

Pokud Vám nohy již neslouží jako dřív a Vy byste se rádi procházeli, nezoufejte, na trhu se vyskytuje mnoho podpůrných prostředků https://www.oapion.cz/lyzar-se-spatnou-pameti, které Vám Vaši vysněnou procházku umožní.

Procházkami k dobré náladě
4.7 (93.33%)3
Procházkami k dobré náladě

You May Also Like