Češi milují cestování. Kamkoliv jedete, potkáte jich spousty. Ať už je to dovolená u moře nebo na horách, Češi jsou zkrátka všude.

Celý rok se těšíme, až nastane ten okamžik, kdy v práci s úsměvem vypneme počítač, zabouchneme dveře a odtančíme domů, kde na nás čekají sbalené věci na dovolenou.
chorvatsko moře

Ať už je naložíme do auta, nebo vezmeme batoh na záda, a jdeme na autobus nebo vlak, vždycky je to čas, kdy jsme plní očekávání. Jakkoliv a kdekoliv dovolenou strávíme, vždy to znamená, že na okamžik opustíme stereotyp, hodíme starosti za hlavu a oddáme se novým zážitkům. Chceme si odpočinout, nabrat nové síly, poznat nová místa, místní kulturu a zvyky, vyzkoušet nové sporty.
kabinková lanovka

Část populace se vypravuje do hor za turistikou a horským sluníčkem, často na wellness pobyty, kdy se po výletě v kopcích oddáváme slastné masáži nebo vířivé koupeli. Oblíbené jsou destinace, kde jsou terény vhodné pro jízdu na horských kolech. Většinou jsou v provozu vleky, které za Vás udělají tu nejtěžší práci a vyvezou Vás až téměř na vrchol. Tam můžete buď pokračovat po udržovaných cyklotrasách po horském hřebenu, nebo se bezhlavě pustit do adrenalinového sjezdu.
dubrovník v chorvatsku

Kdo nejede na hory, jede za sluníčkem k moři. V posledních letech se stává stále oblíbenější destinací Německo a Polsko, kde můžete trávit dovolenou u Baltského moře. Cesta k pobřeží Vám bude trvat 5 až 8 hodin v závislosti na tom, odkud z Česka budete vyjíždět. Chorvatsko, bez pochyby u Čechů stále nejpopulárnější místo pro trávení letní dovolené, v posledních letech přitahuje ještě více turistů. I když cesta je o něco delší než k severním sousedům, určitě se vyplatí. Chorvatsko totiž není obyčejnou destinací, jak by se na první pohled mohlo zdát. Najdou se zde totiž i pláže, které můžou konkurovat plážím v Karibiku. Inspiraci můžete nalézt zde https://www.g2w.cz/-kde-najdete-nejkrasnejsi-plaze-v-evrope/. Ideální období pro pobyt je začátek června nebo druhá polovina září, kdy už je dostatečně teplo, ale ještě poměrně liduprázdno. 

Kam na dovolenou?
Ohodnoťte příspěvek
Kam na dovolenou?

You May Also Like